Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kółka meblowe

Firma Mega przygotowała dla swoich Klientów bardzo bogatą ofertę kółek meblowych. Asortyment kółek tego typu obejmuje zarówno kółka stałe, jak i obrotowe. Dostępne są modele o rozmaitej konstrukcji, które pozwalają na montaż do mebli różnego rodzaju. Produkowane są kółka meblowe z głowicą obrotową, która jest umieszczona na płycie montażowej z przygotowanymi otworami pozwalającymi na łatwe mocowanie do korpusu mebla. Firma Mega wytwarza również kółka z widelcem osadzonym w głowicy z gwintowanym otworem montażowym, jak również z trzpieniem, za pomocą którego można wkręcić kółko np. w metalową nogę stolika czy szafki.

Kółka meblowe stałe

Kółka meblowe stałe najczęściej są używane przy takich meblach albo ich elementach, które są przesuwane w linii prostej. Mocuje się je np. w rozkładanych kanapach, gdzie pozwalają na swobodne przemieszczanie elementu po podłodze. Bardzo często występują w połączeniu z mniejszymi rolkami meblowymi.

Kółka obrotowe do mebli

Kółka obrotowe do mebli są dostępne w wersjach z hamulcem i bez. Modele z hamulcami blokującymi kółka nadają się znakomicie do zastosowań, w których ważne jest unieruchomienie mebla. Sprawdzają się więc w różnych przesuwnych szafkach lub stolikach. Kółka obrotowe do mebli bez hamulców zwykle montuje się m.in. w fotelach, pufach czy różnych meblach biurowych, np. w popularnych kostkach stawianych pod biurkami.

Kółka meblowe do foteli biurowych i krzeseł

Wśród produktów dostępnych w ofercie naszej firmy można znaleźć również kółka meblowe do foteli biurowych i krzeseł. Umożliwiają one eksploatację mebli na różnych podłożach, zarówno twardych, jak panele, okładziny ceramiczne, jak i na nieco bardziej miękkich jak wykładziny z tworzyw sztucznych, posadzki z żywicy czy nawet wykładziny dywanowe. Kółka są osadzone na znormalizowanym trzpieniu, który posiada nacięcie ułatwiające szybki montaż w uchwycie. Trzpień jest wykonany z wytrzymałej stali, a element mocujący kółka ze starannie dobranego tworzywa, które zapewnia odpowiednią nośność w zależności od ilości zastosowanych kółek i typu podstawy. Tego typu kółka są używane także w niektórych urządzeniach przenośnych, klimatyzatorach, wentylatorach, a nawet kopiarkach biurowych czy odkurzaczach przemysłowych.

Rolki do przemieszczania elementów konstrukcyjnych mebli

Rolki do przemieszczania elementów konstrukcyjnych mebli są wykorzystywane w konstrukcji różnego typu mebli. Używa się ich zwykle w rozkładanych fotelach i kanapach, jako mechanizmu pozwalającego na łatwiejsze i cichsze przygotowanie mebla do używania funkcji spania. Rolki do mebli wykorzystuje się również w niektórych stołach i stolikach. Bywają stosowane także w meblach kuchennych, np. w wysuwanych szafkach podblatowych, czy konstrukcjach używanych przy budowie garderób. Rolki do przemieszczania elementów konstrukcyjnych mebli są również używane w wysuwanych skrzyniach na pościel oraz rozkładanych łóżkach.

Koła meblowe - podkategorie

Obudowa obrotowaKoła Meblowe
Obudowa stałaKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z trzpieniem gwintowanym i hamulcemKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z otworem i hamulcemKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z hamulcemKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z trzpieniem gwintowanymKoła Meblowe
LuzemKoła Meblowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl