1px

Czym charakteryzują się kółka do mebli?

0
Czym charakteryzują się kółka do mebli?

Większość z nas korzysta na co dzień z mebli, które wyposażone są w kółka, chociaż zazwyczaj nawet nie zwracamy na to uwagi. Kółka sprawiają, że dany mebel jest bardziej funkcjonalny i pozwala się komfortowo użytkować. Czym cechują się takie kółka i co warto o nich wiedzieć? O tym opowiadamy w poniższym wpisie.

Gdzie znajdują zastosowanie koła meblowe?

Koła meblowe najczęściej widujemy jako ważny element krzeseł biurowych. To właśnie dzięki nim możliwa jest wygodna praca przy biurku, sięganie do pobliskiej drukarki, czy po prostu wstawanie i siadanie do biurka, bez konieczności „szurania” krzesłem po podłodze. Kółka do mebli często przesuwanych, takich właśnie jak krzesła biurowe, najczęściej produkowane są z gumy lub innych miękkich materiałów, które nie rysują podłogi. Z kółek meblowych korzysta się też przy produkcji stolików kawowych, większych stołów, szafek i  regałów. Wtedy są to często kółka z hamulcem, dzięki któremu mebel można bezpiecznie unieruchomić w danym miejscu. Czasami kółek używa się też przy produkcji rozkładanych tapczanów, sof i narożników. Rozłożenie mebla do spania jest dzięki nim o wiele łatwiejsze i wymaga mniej siły.

Cechy kółek do mebli

Kółka do mebli są nie tylko stosunkowo miękkie, by nie rysować podłogi, ale przede wszystkim wyjątkowo trwałe. W przypadku rozkładanej sofy, na której śpi dorosła osoba, koła muszą radzić sobie ze sporym obciążeniem. Kółka do mebli produkowane są w wielu różnych wersjach. Modele stałe wykorzystuje się do produkcji mebli, które mają być przesuwane tylko w linii prostej, z kolei kółka obrotowe (z hamulcem lub bez) lepiej sprawdzają się we wspomnianych krzesłach biurowych, pufach, stolikach kawowych czy kantorkach pod biurka. Koła meblowe różnią się między sobą również konstrukcją. Niektóre modele wyposażone są w trzpień, który ułatwia szybki montaż w uchwycie. Zamawiając kółka, warto opowiedzieć specjaliście ze sklepu, do czego są one potrzebne. Fachowiec z pewnością doradzi najlepszy model kółek.

1px Komentarze do wpisu (0)

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl