1pxOpcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kółka meblowe – szeroka gama zastosowań

Firma Mega przygotowała dla swoich Klientów bardzo bogatą ofertę kółek meblowych. Asortyment kółek tego typu obejmuje zarówno kółka stałe, jak i obrotowe. Dostępne są modele o rozmaitej konstrukcji, które pozwalają na montaż do mebli różnego rodzaju. Produkowane są kółka meblowe z głowicą obrotową, która jest umieszczona na płycie montażowej z przygotowanymi otworami pozwalającymi na łatwe mocowanie do korpusu mebla. Firma Mega wytwarza również kółka z widelcem osadzonym w głowicy z gwintowanym otworem montażowym, jak również z trzpieniem, za pomocą którego można wkręcić kółko np. w metalową nogę stolika czy szafki.

Kółka meblowe to elementy, które niezwykle ułatwiają codzienną eksploatację sprzętów zarówno w domu, jak i w biurze. Są wykorzystywane przede wszystkim w krzesłach biurowych, ale nie tylko. Kółka meblowe stosuje się także w stolikach, szafkach, regałach i wszelkich innych sprzętach, w których liczy się ich łatwe przemieszczanie. W ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Kupisz u nas zarówno pojedyncze elementy, jak również całe zestawy jezdne o zróżnicowanej konstrukcji. Podczas wyboru konkretnych produktów zwracaj uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonano kółka meblowe. Należy dopasować go do powierzchni, po której mebel będzie przemieszczany w taki sposób, aby jej nie uszkodzić. Do materiałów podatnych na zniszczenie, na przykład do parkietu, polecamy miękkie kółka gumowe. Można bez obaw używać ich nawet na delikatnych podłogach.

Kółka meblowe stałe

Kółka meblowe stałe najczęściej są używane przy takich meblach albo ich elementach, które są przesuwane w linii prostej. Mocuje się je np. w rozkładanych kanapach, gdzie pozwalają na swobodne przemieszczanie elementu po podłodze. Bardzo często występują w połączeniu z mniejszymi rolkami meblowymi.

Kółka obrotowe do mebli

Kółka obrotowe do mebli są dostępne w wersjach z hamulcem i bez. Modele z hamulcami blokującymi kółka nadają się znakomicie do zastosowań, w których ważne jest unieruchomienie mebla. Sprawdzają się więc w różnych przesuwnych szafkach lub stolikach. Kółka obrotowe do mebli bez hamulców zwykle montuje się m.in. w fotelach, pufach czy różnych meblach biurowych, np. w popularnych kostkach stawianych pod biurkami.

Kółka meblowe do foteli biurowych i krzeseł

Wśród produktów dostępnych w ofercie naszej firmy można znaleźć również kółka meblowe do foteli biurowych i krzeseł. Umożliwiają one eksploatację mebli na różnych podłożach, zarówno twardych, takich jak panele, okładziny ceramiczne, jak i na nieco bardziej miękkich, takich jak wykładziny z tworzyw sztucznych, posadzki z żywicy czy nawet wykładziny dywanowe. Kółka meblowe są osadzone na znormalizowanym trzpieniu, który posiada nacięcie ułatwiające szybki montaż w uchwycie. Trzpień jest wykonany z wytrzymałej stali, a element mocujący kółka ze starannie dobranego tworzywa, które zapewnia odpowiednią nośność w zależności od ilości zastosowanych kółek i typu podstawy. Tego typu kółka meblowe są używane także w niektórych urządzeniach przenośnych, klimatyzatorach, wentylatorach, a nawet kopiarkach biurowych czy odkurzaczach przemysłowych.

Rolki do przemieszczania elementów konstrukcyjnych mebli

Rolki do przemieszczania elementów konstrukcyjnych mebli są wykorzystywane w konstrukcji różnego typu mebli. Używa się ich zwykle w rozkładanych fotelach i kanapach, jako mechanizmu pozwalającego na łatwiejsze i cichsze przygotowanie mebla do używania funkcji spania. Rolki do mebli wykorzystuje się również w niektórych stołach i stolikach. Bywają stosowane także w meblach kuchennych, np. w wysuwanych szafkach podblatowych, czy konstrukcjach używanych przy budowie garderób. Rolki do przemieszczania elementów konstrukcyjnych mebli są również używane w wysuwanych skrzyniach na pościel oraz rozkładanych łóżkach.

Przejrzyj ofertę kółek meblowych i wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Koła meblowe - podkategorie

Obudowa obrotowaKoła Meblowe
Obudowa stałaKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z trzpieniem gwintowanym i hamulcemKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z otworem i hamulcemKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z hamulcemKoła Meblowe
Obudowa obrotowa z trzpieniem gwintowanymKoła Meblowe
LuzemKoła Meblowe
piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl