1px

Koła polecane do taczek, kosiarek i koszy

0

Osoby, które po raz pierwszy przeprowadzają się z mieszkania do domu jednorodzinnego, często są zaskoczone, jak dużo nakładów pracy on wymaga. Do pielęgnacji ogrodu potrzebne są dodatkowe sprzęty, takie jak taczka czy kosiarka. Niestety, jak we wszystkich urządzeniach jezdnych, czasami psują się im koła. Co warto wiedzieć o wyborze i zakupie kół do taczki, kosiarki lub koszy?

Jakie koło wybrać do taczki?

Wybór koła do taczki wbrew pozorom nie jest łatwy. Osoba kupująca powinna się kierować głównym zastosowaniem taczki. Najpopularniejsze koła do taczek to koła gumowe pompowane. Wśród nich można wyróżnić modele bezdętkowe, które jednak mają skłonności do nieszczelności oraz modele dętkowe. Powietrze doskonale amortyzuje pracę taczki, dzięki czemu przewożenie ładunku jest łatwiejsze. Wybierając koło do taczki, warto też zwrócić uwagę na tzw. modele pełne. Zamiast powietrza w środku koła znajduje się guma lub specjalna pianka. Nie są one tak skuteczne w amortyzowaniu, za to nie grozi im przebicie. O ile więc do pielęgnacji ogrodu najlepiej wybrać oponę pompowaną, o tyle np. na plac budowy, na którym stosunkowo łatwo najechać na ostry element, lepiej zdecydować się na koło pełne.

Czym się kierować przy wyborze kół do kosiarek i koszy?

Wybór kół do kosiarek jest mniejszy. Te w ogromnej większości produkowane są z polipropylenu i gumy. Kupując nowe koła, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich średnicę, lecz również na rodzaj łożysk. Tutaj wyróżniamy przede wszystkim łożyska kulkowe i ślizgowe (czyli bez łożysk). Ja łatwo można się domyślić, koła z łożyskami kulkowymi stawiają mniejszy opór przy pracy i wolniej się zużywają.

Z kolei wybór kółek do koszy nie powinien stanowić większego problemu nawet dla amatora. Są one produkowane głównie z gumy lub tworzywa. Właściciel kosza może wybierać modele skrętne lub stałe, z hamulcem lub bez czy też koła na ośce.

1px Komentarze do wpisu (0)

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl