1px

Jakie koła stosuje się w wózkach transportowych?

0
Jakie koła stosuje się w wózkach transportowych?

Wózki transportowe to podstawowe narzędzie pracy w halach produkcyjnych i magazynowych. Nie spełniałyby jednak swojej funkcji bez podstawowego elementu, jakim są koła. Jak dobrać koła do wózków transportowych, aby były bezpieczne i wygodne w użyciu?

Jakie cechy powinny mieć wózki transportowe?

Wózki transportowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do transportu bliskiego towarów. Zastosowanie znajdują przede wszystkim w różnego typu zakładach produkcyjnych i przemysłowych, a także w halach magazynowych. Przeznaczone są do użytku ręcznego. Aby spełniały swoją rolę, wózki transportowe muszą więc być łatwe w obsłudze i zwrotne. Bardzo ważna jest płynność ich pracy i przyczepność do podłoża. Manewrowość pozwala na precyzyjną obsługę sprzętu, a co za tym idzie – polepsza wydajność pracy. Co jednak najważniejsze – wózek transportowy powinien być w stanie unieść odpowiednią ilość i rodzaj towaru. Wszystkie te cechy w dużej mierze zależą od odpowiedniego doboru kół.

Jakich kół używa się w wózkach transportowych?

Koła to fundamentalny element wózków transportowych, dlatego niezwykle ważne jest, aby były jak najlepszej jakości. Co więcej, zawsze powinny być dobierane z uwzględnieniem konkretnych warunków pracy, w których wózek będzie wykorzystywany. W asortymencie znajdziesz koła gumowe i poliuretanowe o różnych średnicach. Wybierając koła do wózka transportowego, zwróć uwagę na:

  • podłoże, po którym wózek ma się poruszać – w zależności od typu podłogi, możesz wybrać koła gumowe lub poliuretanowe,
  • obciążenie dynamiczne przypadające na jedno koło – pomoże Ci to w zdecydowaniu o doborze wielkości kół,
  • otwory piasty – od nich zależy możliwość mocowania i poziom manewrowości; warto pamiętać także o odpowiednim doborze obudowy i zamontowaniu kół z hamulcami,
  • łożyska kulkowe – pozwalają na uzyskanie wysokiej płynności i stabilności pracy.

Analiza tych parametrów pozwoli Ci na fachowy dobór kół o odpowiedniej średnicy i właściwościach, a tym samym zagwarantuje bezpieczną pracę.

1px Komentarze do wpisu (0)

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl