1px

Wózki i rolki zalecane do bram przesuwnych

0
Wózki i rolki zalecane do bram przesuwnych

Konstrukcja bram przesuwnych może wydawać się na pierwszy rzut oka bardzo prosta. W rzeczywistości zawiera mnóstwo elementów. Ich odpowiednie dopasowanie przekłada się na jakość użytkowania oraz żywotność danej bramy. Szczególnie ważne są tzw. wózki oraz rolki. Poniżej dowiesz się, jak je wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

Wózek a rolka do bramy przesuwnej – za co odpowiadają?

Na początku warto wskazać, czym różnią się te elementy. Najprościej mówiąc, wózek odpowiada za prowadzenie bramy po szynie. Dzięki temu można ją przesuwać. Dość podobne zastosowanie ma rolka, a raczej rolki, które znajdują się właśnie na wózku. Swoją budową przypominają kółka, a więc, jak łatwo się domyślić – dzięki nim cała konstrukcja może zmieniać swoje położenie w płynny i niezakłócony sposób.

Jak wybrać wózek do bramy przesuwnej?

Wózki mogą przybierać formę od 3- do nawet 10-rolkowych. Skąd taka różnica w liczbie dostępnych na rynku zestawów jezdnych? Wybór odpowiedniego modelu zależy bowiem od specyfiki konkretnej bramy. Uogólniając, im większa i cięższa brama, tym więcej rolek powinno znaleźć się na wózku. To podstawowe kryterium, którym należy się kierować.

Waga to jednak niejedyna cecha, którą trzeba wziąć pod uwagę. Oprócz tego ważne są wymiary szyny oraz tzw. światło wjazdu. Dopiero po analizie wszystkich wspomnianych parametrów można przystąpić do wyboru odpowiedniego wózka. Producenci najczęściej wskazują, do jakiego obciążenia, wymiarów szyny oraz wartości światła wjazdu będzie pasował dany produkt.

Jeżeli nie wiesz, jaki wózek powinieneś wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy pomogą Ci w dokonaniu trafnego zakupu, dzięki któremu będziesz mógł korzystać ze swojej bramy z zachowaniem najwyższego komfortu. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

1px Komentarze do wpisu (0)

piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl